KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12343373
nr 1234 3373
Carl Kylberg
(1878-1952), Sverige
Blyerts, 2 st, Carl Kylberg (1878-1952), Sverige, tillskriven. Porträtt, skiss. Proveniens familjen Kylberg, ca 19x20 cm
Carl Kylberg, svensk bildkonstnär född 1878, död 1952.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 februari 2019
kl 18:01:49
6/2 22:32:52